Dekorowanie domu to zawsze dobra zabawa. Ale czasami sprawy mogą stać się dość poważne. Dzięki wielu stylom, trendom i kolorom do wyboru, może to być również przytłaczające. Jest to zadanie wymagające starannego połączenia formy i funkcjonalności. Dekorowanie domu może czasem wydawać się obowiązkiem, a nie czymś, co sprawia przyjemność. Dlaczego aż tak poważnie? Pod koniec dnia wszystko, co robisz, to stworzenie środowiska życia, które działa najlepiej dla Ciebie i zapewnia Ci duży komfort. Odejdź od utartej ścieżki i baw się dobrze tej wiosny! Podróżuj przez świat; ale z bezpieczeństwem i wygodą we własnej sypialni. Czas uwolnić odrobinę dziwnego uroku, używając map do dekoracji sypialni.

Mapy są majestatyczne i przynoszą poczucie przygody i eksploracji. Mogą pobudzić wyobraźnię i marzenia… a także nadać każdej przestrzeni nostalgiczny urok. Twój dom jest zasadniczo odzwierciedleniem ciebie, twojej osobowości, twoich upodobań i twoich wygód. I niezależnie od tego, czy metaforycznie, czy dosłownie… mapy zabierają nas tam, gdzie chcemy iść.

Dekorowanie pokoju mapami to pomysł, który często był przenoszony do pokoi dziecięcych lub domowego biura. Wygląda równie atrakcyjnie również w sypialni dla dorosłych. Piękna sypialnia z mapą świata na ścianach wygląda równie elegancko jak każda inna. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym można wprowadzić ten apetyczny globus do sypialni poza podstawową mapą. Od urzekających ścian wezgłowia, które kradną światło reflektorów, po udekorowanie rzadko spotykanymi poduszkami – oto kilka najlepszych pomysłów na „wyścielenie” sypialni mapami

Zagłówek

Jeśli chcesz użyć do dekoracji dowolnej sztuki ściennej, ściany akcentującej lub innej specjalnej funkcji w sypialni, nie ma lepszego miejsca, aby pokazać coś wyjątkowego jak ściana zagłówka. Ściana za łóżkiem to miejsce, które natychmiast przyciąga uwagę, a umieszczenie gigantycznego muralu z mapą, niestandardowych dzieł sztuki lub nawet tej oprawionej mapy świata jest wspaniałym sposobem na rozpoczęcie. Jest to łatwy wybór do dekoracji i taki, który szybko zmienia urok sypialni. Tapeta jest tutaj najbardziej opłacalną opcją, a bardziej szczegółowe i wykonane na zamówienie malowidła ścienne z mapami mocniej nadwyrężą Twój portfel.
Pamiętaj o kolorystyce! Tylko dlatego, że chcesz dodać gigantyczną mapę na ścianie sypialni, nie możesz lub przynajmniej nie ​​powinieneś odejść od kolorystyki sypialni. Mapy w czerni i bieli oraz te z dużą ilością szarości to modny wybór w nowoczesnej sypialni, w której kołyszą się stare neutralne kolory. Nie ograniczaj się do koncepcji tradycyjnych map z dużą ilością zieleni i niebieskiego, jeśli chodzi o użycie ich w sypialni.

Obramowane mapy

Niektórzy mogą wybrać duży mural z mapy świata, podczas gdy inni mogą wybrać wygodniejszą alternatywę tapety naśladującej mapę. Ale dla tych, którzy chcą bardziej wyrafinowanego i eleganckiego wyglądu, kadrowanie map to dobry sposób na rozpoczęcie. Jest to idealny pomysł dla tych, którzy odkryli starą mapę żeglarską lub taką, która prezentuje świat kilka wieków temu. Utrzymanie tych zabytków jest bezpieczne, nawet podczas dumnego prezentowania ich w sypialni. Najlepiej osiągnąć to oprawiając je i zawieszając w widocznym miejscu.

Styl vintage ze starymi mapami

Nawet jeśli nie możesz znaleźć starej lub zabytkowej mapy, odtworzenie wyglądu za pomocą nowoczesnych znalezisk zaprojektowanych tak, by wyglądały, jakby się postarzały, jest łatwą alternatywą. Obecnie istnieje mnóstwo możliwości, np. przejście na zupełnie inne mapy, takie jak zdjęcia satelitarne Twojego miasta lub nowoczesne zdjęcia Twojej okolicy, dla stworzenia sypialni, która nie jest podobna do żadnej innej. Nie ograniczaj się do kilku opcji, które masz wokół siebie i twórz własne projekty map ścian sypialni. Pobudź swoją wyobraźnię!

Motyw map poza ścianami

Jest to jedna z rzadszych opcji dodawania motywów opartych na mapach do sypialni, ale poduszki i pościel z mapami również są dostępne i naprawdę wyglądają wyjątkowo. W przeciwieństwie do map naniesionych na ścainy można je łatwiej wymieniać i nie trzeba będzie również dużo inwestować. Oczywiście potrzeba trochę szukania a nawet dostosowania, aby uzyskać dokładnie to, czego chcesz.
Kto powiedział że nie można mieć rolety ozdobionej motywem mapy. Możesz ja wykonać, np. z zabytkowej mapy Australii. Ten kreatywny zabieg na okno nie tylko blokuje światło słoneczne, ale także służy jako niestandardowa grafika po rozłożeniu. Aby złożyć taką roletę, połącz mapę z płótnem, a następnie zszyj ją do wałka.

Dodaj interesującego wyglądu do biurka czy szafy dzięki temu prostemu rozwiązaniu, czyi zastosowaniu map, które możesz zdobyć nawet na pchlim targu. Aby stworzyć niedrogą aktualizację, nałóż dekoracje z mapy na szuflady lub gałki czy klamki do otwierania ich. Wytnij kawałki i nałóż matowy decoupage na poszczególne, wybrane prze Ciebie elementy. Po przyklejeniu pozostaw do wyschnięcia.

Zbliż się do świata dzięki wspaniałemu pomysłowi jakim jest udekorowanie mapami drzwi do sypialni. Chwyć nożyczki i dodaj do pokoju małego ale widocznego akcentu. Zakryj szyby francuskich drzwi kawałkami wyciętymi z okazyjnych map i przyklej za pomocą taśmy samoprzylepnej lub punktów szklenia. Ten trik doda nie tylko charakteru ale też sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej prywatne.

Jeśli szukasz czegoś co naprawdę w sposób wyjątkowy ozdobi Twoją indywidualną przestrzeń postaw na wzór mapy w drewnie. W jasnym, kolorowym pokoju będzie wyróżniał się jako nowoczesny akcent, np. oldschoolowa mapa Stanów Zjednoczonych. Neutralne, ale przyciągające wzrok dzieło sztuki może być wykonane m.in. ze sklejki wiśniowej. Kalkomania na mapie i kontrastująca plama tworzą efektowny wygląd, który można aktualizować za pomocą pinezek, naklejek lub farby, aby zaznaczyć swoje podróże.