Draperie, plakaty, dzieła sztuki i zdjęcia służą jako stylistyczny lukier na torcie, który jest Twoim domem. Wall art przyciąga wzrok, łączy przestrzeń i sprawia, że ​​dom jest przyjemny.
Poszukiwanie i instalacja elementów, które uwielbiasz są warte zachodu i wysiłku, ponieważ naprawdę poprawiają Twój dom.

Chociaż nie ma zestawu zasad dotyczących ozdabiania domu, przestrzeganie tych podstawowych instrukcji pomoże ci wybrać idealne elementy. Wybierz rozmiar, styl, kolor, motyw, inspirację lub plan piętra. Opcje są nieograniczone.

Zgodne z preferencjami i rozmiarem

Najważniejsza rada, której każda osoba potrzebuje, aby wybrać idealną sztukę ścienną, to: wybierz to, co lubisz. Jeśli coś zobaczysz i nie sprzyja to poczuciu przyjemności lub relaksu, w żadnym wypadku nie wieszaj tego na ścianie. To twój dom, projekt i pieniądze wydawane na sztukę ścienną nie mogą pójść na marne.
Chociaż członkowie rodziny często dokonują kompromisów w wyborze, to zdecydowanie nie oznacza, że ​​potrzebujesz wystroju domu, który nie pasuje do twojego stylu. Mieszkasz w swoim domu, więc ciesz się elementami które podobają się Tobie i zdobią Twoje ściany!

Jeśli chodzi o sztukę ścienną, wybór staje się trudny, jeśli nie zależy ci na wymiarowaniu. Poszukaj grafiki ściennej w odpowiednim rozmiarze, aby szybko ją wybrać.
Chcesz udekorować pokój? Wielu ludziom łatwiej jest zacząć od większych elementów i schodzić w dół. Gdy zaczniesz zbierać swoje ulubione pozycje, zakupy będą się sumować w szybkim tempie i wkrótce twój dom zostanie urządzony zgodnie z twoimi preferencjami.

Oto podstawy wymiarowania grafiki ściennej, bez względu na to, czy wieszasz elementy samodzielnie, czy razem jako całą ścianę galerii.
-Przewymiarowane: te części mają 100 centymetrów długości lub więcej. Przed zakupem tak dużego elementu zmierz swoją przestrzeń, aby sprawdzić, czy można go pomieścić. Ogromna sztuka ścienna działa jako centralny punkt ściany lub pokoju.
-Duży: ta rama ma długość od około 80 do 100 centymetrów. Duże obrazy ścienne mogą służyć jako centralny element lub być zrównoważone po obu stronach za pomocą małych elementów. Jeden do dwóch dużych elementów na pokój jest standardem.
-Medium: Sztuka ścienna w tej kategorii ma od 60 do 70 centymetrów. Niektóre elementy mogą być samodzielne, ale średnie elementy również dobrze pasują, gdy są zgrupowane ze sobą. Zachowaj symetryczność.
-Mały: Małe zawieszenie wystaje ponad półki, meble i na krótkie ściany, ponieważ ma od 45 do 59 centymetrów. Małe dzieła sztuki pasują dobrze w parach lub grupach od trzech do sześciu wieszaków.
-Mini: najmniejszy rozmiar ramek to mini, mieszczący się w przedziale od 25 do 44 centymetrów. Pomyśl o czymkolwiek wielkości kawałka papieru lub mniejszym jako mini dziele sztuki. Często widzisz je sprzedawane jako kolekcje; powszechne jest, aby co najmniej trzy do czterech sprzedawane były razem.

Podążaj za stylem

Ze wszystkich sposobów wyboru sztuki ściennej dekorowanie domu w oparciu o styl może być najbardziej naturalne. Przede wszystkim wybór sztuki ściennej według stylu jest osobisty. Kilka przykładów stylów do zastosowania to: antyki, jasne dzieła, odważne forma lub czeskie formaty.

Podejmuj decyzje na podstawie tego, co lubisz po zastosowaniu określonych parametrów, takich jak rozmiar lub schemat kolorów. Nie wiesz od czego zacząć? Spróbuj znaleźć element dla każdej z następujących kategorii:
-Wybierz elementy pasujące do stylu pokoju, w tym meble, które już masz lub artykuły, które zgromadziłeś po drodze.
-Zainwestuj w co najmniej jeden znaczący lub ponadgabarytowy element, który chciałbyś zobaczyć przez wiele lat.
-Kup zestaw, trio, a nawet grupę małych lub mini elementów. Świetnie nadają się nad oknami lub na krótkich ścianach.
-Użyj ramek, aby podkreślić swój styl, czy to poprzez dopasowanie, czy niedopasowane.
-Wymieszaj materiały, dodając do przestrzeni drewniane dzieła sztuki lub metalowy znak.

Zbuduj motyw główny

Czy zbudowałeś dom wokół określonego tematu lub pomysłu? Nawet jeśli nie zacząłeś od tego zamiaru, wielu nabywców wybiera przedmioty na podstawie motywu, nawet jeśli podświadomie. Na przykład dom z plażową atmosferą ma jasne ściany, dzieła sztuki z życia morskiego, elementy wykonane z drewna driftowego i inne.
Domy z motywem można łatwo ozdobić, ponieważ można szybko wyeliminować elementy, które nie pasują do określonego motywu.
Ilekroć jesteś w sklepie sprzedającym artykuły gospodarstwa domowego, po prostu zeskanuj przestrzeń w poszukiwaniu elementów odpowiadających tematowi. Ponadto zbieraj elementy podczas wakacji z rodziną lub przyjaciółmi, a nawet w nieoczekiwanych miejscach, takich jak targi staroci itd.

Właściciele domów, cierpliwi w dekorowaniu według koncepcji, mogą zaoszczędzić pieniądze, kierując swoją uwagę na jedną ścieżkę dekoracji.
Inspiracja, podobnie jak projektowanie wokół motywu, kieruje wszystkimi innymi decyzjami zakupowymi. Inspiracją do pokoju może być dzieło sztuki, sofa, którą kochasz, a nawet tylko drobiazg o sentymentalnym ale ważnym dla Ciebie znaczeniu.

Po znalezieniu inspiracji postępuj zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi wyboru grafiki ściennej
-Skorzystaj z inspiracji, aby określić kolorystykę swojego pokoju. Najlepiej zawęzić ją do trzech lub czterech kolorów. Skupienie się na ustalonym schemacie ułatwia dopasowanie
-Wybierz obraz ścienny zgodny ze schematem kolorów pokoju. Dzięki ustawionemu schematowi kolorów możesz łączyć wzory, geometrię, bryły i wiele innych. Zasadniczo wprowadzenie nowego koloru wymaga dodania go w co najmniej dwóch miejscach, aby uzyskać spójną przestrzeń.
-Zaufaj swoim naturalnym instynktom; piękny pokój nie musi być idealnie dopasowany. Otocz się rzeczami, które kochasz.
-Nie zapomnij odrobiny bieli.