Odkąd branża mieszkaniowa zaczęła wychodzić z wielkiej recesji, większość deweloperów, budowniczych i architektów skupiła się na nieruchomościach rynkowych i luksusowych. Segmenty te pomogły im czerpać zdrowe zyski, czekając na to, co przyniesie rynek. Obecnie wiele regionów osiągnęło swój szczyt i zaczynają widzieć rosnące zapasy, łagodniejsze ceny i zmniejszające się zyski z powodu wyższych kosztów gruntów, robocizny, materiałów i opłat. Natomiast na drugim końcu spektrum wzrosła sprzedaż mieszkań po przystępnych cenach a coraz więcej specjalistów z branży zauważa ogromny brak zapasów i stłumiony popyt.

Około 80 procent wszystkich nowych budynków wielorodzinnych w centrum miasta stanowi luksus, co nie pomaga tym, którzy zarabiają od 60 do 120 procent mediany dochodów w regionie. Do niedawna wielu deweloperów unikało przystępnych cenowo mieszkań, ponieważ marże związane z tymi nieruchomościami były mniejsze z powodu rosnących kosztów budowy. Dochody lub różne regulacje także działały ograniczająco a kategoria niedrogich mieszkań miała negatywną konotację z powodu stereotypu zbrodniczych, zrujnowanych mieszkań publicznych.

Innym powodem powrotu nieco tańszych mieszkań jest to, że wielu profesjonalistów z branży nieruchomości przynosi pomyślne wyniki. Lepiej wyglądające, funkcjonalne produkty pomagają zmienić postrzeganie tego, jak wyglądają mieszkania w przystępnej cenie czy nawet zwykłe mieszkania dla pracowników. Większość nowych nieruchomości jest szybko wynajmowanych lub kupowanych, co powoduje powstawanie długich list oczekujących. Ponadto badania wskazują, że różnorodność mieszkaniowa poprawia dzielnice. Ta mieszanka tworzy bardziej ekologiczne, zrównoważone rozwiązanie, które jest opłacalne w dłuższej perspektywie.

Rodzi się nadzieja, że rosnąca w całym kraju dynamika budownictwa mieszkaniowego w przystępnej cenie – wraz z lokalnymi zachętami budowlanymi – zachęci jeszcze bardziej profesjonalistów z branży nieruchomości do podjęcia wyzwania.
Bez względu na to, czy jesteś zainteresowany opracowaniem niedrogiego mieszkania, czy prowadzisz klienta inwestycyjnego lub sam jest też owym klientem oto przykłady produktów mieszkaniowych i strategii sprzedaży, które mogą działać na Twoim rynku i które warto znać.

Zdobyte i odrestaurowane

Kraj jest zaśmiecony budynkami, które popadły w ruinę lub zostały porzucone. Deweloperzy i firmy akwizycyjne kupują je i ostrożnie zwiększają wartość, budując nowe udogodnienia, remontując jednostki i dodając funkcje bezpieczeństwa. Takie podejście oferuje większy zysk niż budowanie od zera, o ile ulepszenia są kontrolowane. Dzięki rekonfiguracji, renowacji i dodaniu udogodnień, można podnieść cenę i sprzedać budynek z zyskiem. Standardowe firmy niekiedy współpracują z lokalnymi agencjami mieszkaniowymi, aby zachować i poprawić dostępne zasoby.

Recykling

Przykładem zastosowania zasady recyklingu mogą być stalowe pojemniki transportowe, które zwróciły uwagę i znalazły zastosowanie w najnowocześniejszych domach o stawkach rynkowych. Działają również jako niedrogie schronienie. W Los Angeles postrzega się je jako rozwiązanie kryzysu mieszkaniowego w swoim stanie, w którym mediana wartości domu wzrosła o 80 procent do 544, 900 USD od 2011 roku. Recykling pojemników w obudowę zajmuje połowę czasu typowej budowy, a koszty na podstawa na metr kwadratowy stanowi około połowę kosztu typowej konstrukcji w Kalifornii. Ze względu na surowe przepisy budowlane w Kalifornii domy są energooszczędne i odporne na trzęsienia ziemi.

Ponadto coraz modniejsze staje się używanie materiałów pochodzących z recyklingu. Są to przykładowo:
– RECYKLINGOWANE PANELE KORKOWE I PODŁOGI ( Sprawdź wspaniałe mozaikowe podłogi z korka lub akustyczne panele ścienne i sufitowe. Teraz miłośnicy wina na całym świecie mogą używać swoich starych korków!)
– PAPIER Z GACET (Możesz już przetworzyć swoją gazetę, ale zamiast zmielenia jej na papier w celu ponownego obejrzenia, można ją przekształcić w „drewno”. Tak naprawdę, proces zatacza koło.
– PŁYTKA SZKLANA Z RECYKLINGU

Nowe i niedrogie budynki wielorodzinne

Firmy stosują różne strategie do kontrolowania kosztów budowy, gdy budują coś nowego, „od zera”. Niesie to dużo korzyści bez dużych kosztów, takie jak przyjazne dla zwierząt nieruchomości z pobliskimi parkami dla psów. Powoduje to, że dzierżawi jednostki szybciej niż jest w stanie je zbudować, co obecnie często się zdarza.
Specjaliści z branży poszukują niedocenianych miejsc na terenach podmiejskich i miejskich, które mają silne bazy aktywów, takich jak miejsca pracy, parki i transport zbiorowy, a następnie współpracuje z przywódcami gmin, którzy dokonali zmiany lokalizacji dla większej gęstości. Budują przy użyciu tańszych materiałów zamiast droższych budynków betonowych lub stalowych i zmniejszają budżet. Sama lokalizacja też zapewnia korzyści zdrowotne mieszkańcom i sąsiadom. Lista oczekujących trwa nierzadko od 6 do 12 miesięcy.

Kreatywność odegrała dużą rolę w rozwiązaniach pochodzących od architektów. Na przykład czteropiętrowy prototyp obejmuje szklane schody w centrum, które zapewniają skupienie wizualne i zwiększają bezpieczeństwo poprzez oświetlenie nieruchomością także ulicy.
Obecnie króluje modernistyczna estetyka projektowania niedrogich i dodatkowych mieszkań. Mieszkania w pewnej odległości od miasta, zapewniające ciszę a jednocześnie wystarczająco blisko aby dojechać do pracy, na zakupy czy zawieźć dzieci do szkoły a do tego oferują nadmiar udogodnień dla wszystkich – od parkingów samochodowych i rowerowych po siłownię, salon, przestrzeń do pracy i rozrywki. Najemcy mają więc w czym wybierać.

Doświadczony specjalista od nieruchomości powinien być w stanie pomóc klientom przejść przez proces kupna bądź najmu. Nie zawsze jest to bowiem proste. Na przykład po ukończeniu wiele budynków, ograniczony jest niekiedy czas obowiązywania ograniczeń przystępności cenowej i dopiero po tym okresie można je przekształcić.