Kreatywne projekty są energetyzujące i terapeutyczne. Podczas trwającej globalnej pandemii wszyscy spędzamy dużo czasu w domu. Wielu z nas ma mniejszy budżet niż zwykle. Dla niektórych z nas czas wolny jest obfity, a dla innych, którzy są w domu z dziećmi, czas wolny może być niewiarygodnie rzadki. Korzystając z wolnego czasu, zastanów się nad ukierunkowaniem swojej kreatywności, aby uczynić swoje miejsce nieco bardziej inspirującym!

Dzisiejszy artykuł zawiera kolekcję projektów DIY, które wykorzystują niedrogie materiały, z których wiele możesz już mieć w domu. Mamy nadzieję, że możesz wypróbować co najmniej kilka projektów DIY w mgnieniu oka, a inni mogą łatwo korzystać z szybkiego zamówienia online podstawowych materiałów eksploatacyjnych, jeśli tylko zechcą.. Możesz także zdecydować o modyfikacji projektów w celu wykorzystania posiadanych przedmiotów. Kreatywne myślenie jest kluczowe w takich czasach. Myśl nieszablonowo, a wyniki mogą Ci się podobać bardziej niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś. Zgub się w projekcie i znajdź swojego wewnętrznego artystę. Proces ten może uzdrawiać, a efekt końcowy wywoła uśmiech na twojej twarzy.

Papierowe szaleństwo

Ponieważ gapisz się codziennie na te same ściany, pomyśleliśmy, że zaczniemy tutaj. Czas na kreatywność z papierem! Sztuka abstrakcyjna nigdy nie wychodzi z mody i można uzyskać modny wygląd za pomocą prostych nożyczek. Wytnij wybrane kształty i przyklej je do większego kawałka papieru. W tym obszarze mniej znaczy zdecydowanie więcej! Rezultatem jest stworzenie sztuki ściennej, która jest całkowicie wasza – zrobiona własnoręcznie, tanio i łatwo.
Aby uzyskać kolejny pomysł na majsterkowanie, spróbuj tkania papieru! Dom, możesz przyozdobić korzystając z żywych kolorów i wzorów dla twojej niepohamowanej inspiracji. Zawsze możesz użyć też niepotrzebnych już materiałów jak opakowania na prezenty lub podkładki, rozważ oprawienie swoich dzieł na ścianę.

Tkaninowe ozdoby

Jeśli masz stare poduszki lub tkaniny, które wrzuciłeś do szafy, zastanów się nad ponownym przeznaczeniem ich na ścianę. Ten pomysł na oprawienie ich w ramkę nie może być łatwiejszy… ani bardziej stylowy! Najlepszym sposobem na oprawienie tkaniny jest wybranie elementów, które nie są identyczne. W ten sposób wyglądają raczej na prawdziwą sztukę niż powtarzalny wzorzysty materiał. Zwróć również uwagę na szorstkie krawędzie, które dodają tekstury i odciążają cię, aby uzyskać idealne cięcie!
Jeśli masz pod ręką zbędną farbę, która została Ci z malowania ścian nadszedł czas, aby ją wykorzystać. Pomaluj coś. Byle co! Co możesz upiększyć? Co powiesz na nudną szafkę wiszącą w pralni, a jeszcze lepiej, możesz spróbować swoich sił w malowaniu muralów. Zastanów się nad użyciem farby z zapasów. Na początek zastanów się nad kolorem który jest Twoim ulubionym albo sprawia że się uśmiechasz. Im więcej takich akcentów w domu tym lepiej. Jeśli kupiłeś małe pojemniki z próbką farby, próbując wybrać kolor, będą one idealne do stworzenia projektu takiego jak ściana akcentująca.

Masz strzępy przędzy? Stwórz prostą tęczową ścianę wiszącą. Łączy różnorodne kolory i tekstury, zapewniając obfity efekt, który doda natychmiastowej dawki energii. Kluczem jest przeplatanie białej przędzy z bardziej kolorowymi odcieniami, a także dodawanie tekstury za pomocą technik takich jak splatanie i skręcanie. Chociaż możesz użyć wystarczającej ilości przędzy, aby nadać temu projektowi większą cenę, nawet zmodyfikowana wersja da interesujący punkt centralny. W sieci znajdziesz masę inspiracji dla plecionek.

Szybkie aktualizacje dekoracyjne

Przechodzimy teraz do projektów, które dowodzą, że żaden przedmiot nie jest zbyt mały, aby ozdobić go magią DIY! Jeśli masz stary wazon, który wydaje się przestarzały (ale uwielbiasz jego formę), to kolejne przedsięwzięcie jest dla Ciebie. Możesz dodać nowego koloru i tekstury wielu z pozoru starym i nieprzydatnym rzeczom. Wystarczy że użyjesz dowolnej farby, którą masz pod ręką, aby odświeżyć wybrany wazon, pomalować skrzynkę, ozdobić doniczkę itd.
Mówiąc o wazach, prawie każdy z nich możesz ozdobić papierem kontaktowym. Nawet najbardziej podstawowe kolory i faktury mogą znacznie zmienić wygląd wazonu. Jeśli masz szczęście i masz pod ręką coś metalicznego, możesz pociąć papier na paski i stworzyć przyciągające wzrok paski na wybranym naczyniu. Inspiracji tak naprawdę jest mnóstwo!
Co z innymi ozdobami? Grupowanie kwiatów jest oszałamiającym centralnym punktem, który od razu przyciągnie wzrok innych ale pójście o krok dalej z kolorową wodą jest łatwym sposobem na dodanie dynamiki aranżacji. To tak proste, jak dodanie kilku kropel barwnika spożywczego do czystych pojemników z wodą. I zauważ, że ten projekt DIY to naprawdę ogromna zabawa dla dzieci!

W domu, są chwile, w których warto stworzyć takie doświadczenia, jak wyjątkowe momenty i niezapomniane posiłki. Nawet jeśli używasz obecnie serwetek papierowych, spróbuj otoczyć je pierścieniem na serwetki z pomponami, aby uzyskać odrobinę świąteczności. Są bardzo łatwe do wykonania, a subtelnie wpływają na samopoczucie przy posiłkach. Nie masz pod ręką pomponów, przędzy ani gumki, by stworzyć własne? Możesz nawet przykleić wybrane bombki i ozdoby, aby wykonać własną wersję projektu.

Potrzebujesz nowej poduszki? Spróbuj stworzyć własną, używając starożytnej japońskiej techniki barwienia Shibori. Za pomocą artykułów gospodarstwa domowego możesz stworzyć interesujący projekt, który będzie odporny na barwnik, w wyniku czego wzór będzie mógł stanowić prawdziwy punkt centralny dla wybranego krzesła lub łóżka.

Pamiętaj chcieć to móc! Dzisiejszy post kończymy przypomnieniem, że stylizacja umeblowania lub kącika może tchnąć nowe życie w Twój dom. Pomysłowość i materiały, które uznałeś za niepotrzebne mogą z łatwością odświeżyć obszar Twojego wnętrza.